Uniwersytety Matematyczne

Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne

rozpoczęła się realizacja projektu

W roku szkolnym 2010/11 w III Liceum Ogólnokształcącym im.C.K.Norwida w Zamościu rozpoczęła się realizacja projektu „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach projektu przewidziane są zajęcia w zakresie podniesienia poziomu wiedzy uczniów słabych (zajęcia wyrównawcze z matematyki) oraz w zakresie rozszerzenia poziomu wiedzy uczniów zdolnych (zajęcia rozszerzające z matematyki). Wsparciem objęto 75 uczniów obecnych klas pierwszych naszego liceum. Zajęcia w 3 grupach rozszerzających prowadzą nauczyciele matematyki: p. Agnieszka Zielińska, p. Maria Hałasa oraz p. Małgorzata Kasjaniuk. Zajęcia w 2 grupach wyrównawczych prowadzą nauczyciele matematyki: p. Ewa Pudło i p. Grażyna Turowska. Przewidywany wymiar zajęć to: 2 godziny w tygodniu poprzez 24 tygodnie w ciągu trzech lat. Oprócz wymienionych form wsparcia w ramach projektu przewidziane są również: seminaria dla nauczycieli matematyki prowadzących zajęcia w ramach projektu, warsztaty matematyczne dla uczniów prowadzone przez nauczycieli akademickich, atrakcyjne konkursy i obozy letnie dla najlepszych uczniów, specjalnie do tego przygotowany wspomagający portal internetowy.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz: Centralne Biuro projektu w Rzeszowie
Biuro projektu „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne”, pokój 65
Wydział Matematyczno-Przyrodniczy,Uniwersytet Rzeszowski
ul. Rejtana 16a, 35-959 Rzeszów